روزگذرهای من

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ وَقُل رَّ‌بِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِ‌جْنِی مُخْرَ‌جَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرً‌ا

عاشورای حسینی و عاشورای رضوی
ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: اعتقاد

عاشورای حسینی:

دین شناسی، امام شناسی، آزمون نهایی امام شناسان، اعتقاد و معرفت کامل، اوج کمال و دلدادگی و سرسپردگی و ... در یک طرف

دنیاپرستی، کج فهمی، سست عنصری، جهالت و گمراهی و دین لقلقه زبان بودن در طرف دیگر

------------------------------------

عاشورای رضوی:

عاشورای سال 1373 با بچه های کانون رفتیم حرم امام رضا (علیه السلام) برای عزاداری و بعد نماز ظهر عاشورا را در محل چهارراه شهدا مشهد اقامه کردیم و پس از نماز به حرم رفتیم و روانه منزل شدیم. بعد از ظهر خبری در شهر پیچید:

ساعت 26: 14 روز دوشنبه 30 خرداد سال 1373 خورشیدی برابر با عاشورای 1415 هجری قمری و در حالی که رواق ها، صحن ها، بست ها و اطراف مرقد مطهر هشتمین امام معصوم از جمعیت موج می‌زند و مردم برافروخته از عشق و ارادت به سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)، غرق در عزاداری و نوحه‌سرایی‌اند، صدای مهیب انفجار بمب، فضای روضه منوره رضوی را پر می‌کند و انفجار سهمگین همه جا را به لرزه در می‌آورد و لحظه‌ای بعد دود غلیظ و بوی خون در فضای سراسر معنوی حرم پخش می‌شود و انبوه متراکم جمعیتی را که مشغول مناجات و عبادت با امام و پیشوای خود بوده‌اند در هم می‌پیچد.

بمب در محلی واقع در قسمت بالاسر مبارک منفجر می‌شود و همه چیز را در هم می‌ریزد، براثر شدت انفجار که طبق نظر کارشناسان مربوطه مقدار آن معادل 10 پوند ماده منفجره تی ان تی بوده است، اعضای بدن تعدادی از زائران همچون سر و دست و پا و انگشت جدا شده و به اطراف محل پراکنده می‌شود. (منبع)

یکی از شهدا از برگزیدگان رتبه برتر آزمون سراسری کنکور بود. یادم هست که در مراسم شام غریبان بیشتر بچه ها افسوس می خوردند که چرا ما جزو شهدای عاشورای رضوی نبودیم.