روزگذرهای من

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ وَقُل رَّ‌بِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِ‌جْنِی مُخْرَ‌جَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرً‌ا

انتقاد یک دانشجو
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٠ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: دانشجو

با سلام خدمت آقای آقایی

من یکی از دانشجویان ناراضی از کلاس و نحوه تدریس شما هستم، در حالی که اکنون درسم تمام شده ولی من همچنان مساله و خاطراتی که با شما داشتم فراموش نکرده ام و عذابم میدهد، چون به طورعملی چیزی از شما نیاموختم ولی تا آنجاکه توانستی اعتماد به نفسم را از من سلب کردی و انرژی های منفی به من واردکردی در حالیکه من فردی موفق در هر زمینه بودم. هیچوقت دعایت نمی کنم و هرزمان که به خاطرم می آیی یک نفرت خاص و عجیب در ذهنم بوجود می آید که نمی توانم آنرا تحمل کنم، باعث شدی تا برای مدتی طولانی دچار افسردگی شدم و کارم به دکتر اعصاب کشید، تمامی دروست را قبول شدم ولی هرگاه برای حل مشکلی به پیشت می آمدم به نحوی آنچه را که می خواستم نمی گفتی و مشکلم را حل نمی کردی، مرا خورد کردی و اعتماد به نفس مرا ازمن گرفتی و درحالیکه کسانی که سروزبان داشتند به  آنها  بدون توجه به درست یا غلط بودن نمره می دادی، هیچوقت از تو نمی گذرم چون جلوی چشمان خودم به کسی که حقی برای گرفتن نمره نداشت نمره دادی، یا بعبارت دیگر چون  سروزبان داشت. به این ترتیب حق من و تمام کسانی که آن درس را با تو داشتند ضایع کردی. نبخشیدمت و خیلی با خودم کلنجار رفتم اما هیچ راهی جز زدن ایمیل و نوشتن بغض هایم نداشتم  که البته این هم از نسخه های دکترم بود. نمی توانم خاطرات بدی که از خودت به یادگار گذاشتی فراموش کنم. هنوزم که هنوز است می بینم دانشجویانی را که از نحوه تدریست راضی نیستند و می گویند به هیچ عنوان از دروسی که می دهی استفاده ای نمی برند و فقط وقت خودتان و آنها را درطول ترم به هدر می دهید.

نمیدانم چرا استاد آقائی  باآن همه خانواده دوست بودنش به مسائلی که  در سرکلاس باید توجه می کرد, توجه نداشت. نمی دانم شاید دانشجویان دیگرت هم به شما این چنین ایمیلی زده باشند و شاید هم نزده باشند اما هرزمان که باشد می دانم خداوند ، شاید در همین دنیا به شما بفهماند که مسیردرستی را در این زمینه نرفته اید، قصد هدایتتان را ندارم اما این منصفانه نیست که یک نفر مفت از درستان بدون هیچ دلیلی نمره بگیرد اما آن کسی که در طول ترم فعال بوده  اما به دلیل مسائلی که نمی دانم شما به آن نمره نداده اید، خیلی ناراحت کننده است این مسئله برای استادی که علاوه بر رسالت تدریس، رسالت دیگری هم داردو آن الگو دادن به دانشجویانش است.

آقای استاد آقایی به شما توصیه می کنم یا روش تدریس و نمره دادنتان را تغییر دهید و یا اینکه از انجام شغلی که انتخاب کرده اید به بهترین نحو برآیید تا خدای نکرده اتفاقی برای شما و... پیش نیاید .  به امید روزی که دانشجویانتان ازشما رضایت داشته باشند.