ترم اول دوره دکتری

نیمسال اول سال تحصیلی 91-1390 اولین ترم تحصیلی من در دوره دکتری در دانشگاه فردوسی مشهد بود. بعد از 10 سال دوباره در کسوت دانشجویی سر کلاس درس رفتم و پروژه های درسی و امتحان پایان ترم داشتم.

در ترم اول، دو درس هوش مصنوعی پیشرفته و مباحث پیشرفته در هوش مصنوعی را با استاد عزیزم آقای دکتر هراتی داشتم.

پروژه هایی که در خصوص این دو درس انجام دادم یکی پیدا کردن مسیر حرکت عامل به سمت هدف در فضای n بعدی (به شکل های گوناگون عامل)، دیگری تشخیص گوینده یک متن سخنرانی با استفاده از یادگیری با شبکه بیزین (Bayesian network)، یادگیری تقویتی با روشهای یادگیری Q و Lambda و همچنین بررسی داده های عمق استخراج شده از سنسورهای کینکت و لیزر و انجام عملیات مولتی رزولوشن بر روی آنها بود که مورد آخر همچنان ادامه دارد و به نوعی کار اصلی من در دوره دکتری در همین خصوص خواهد بود.

بنا به تشخیص استادم در یکی از دروس دانشکده ریاضی نیز حضور داشتم، درسی به نام «درسی در نظریه موجک» که آقای دکتر کامیابی آن را تدریس می نمودند.

/ 3 نظر / 25 بازدید
بنده خدا

[قلب]

دانش اموز

سلام علیکم استاد بنده یکی از دانش اموزان فعلی دبیرستان اینده سازان هستم.می خواستم شما را به این مدرسه دعوت کنم که هم خاطرات برای شما زنده شود و هم ما از وجود شما بهره مند شویم.ارزوی موفقیت بیش از پیش برای شما دارم.

دانش اموز

از شما متشکرم