اولین جشن فارغ التحصیلی موسسه آموزش عالی خراسان

دیروز جمعه اولین دوره جشن فارغ التحصیلی موسسه آموزش عالی خراسان برگزار گردید و بیش از 120 نفر از دانش آموختگان و یا دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی به همراه خانواده هایشان در  این جشن زیبا حضور یافتند. از دانش آموختگان سالهای گذشته نیز در میان حاضران حضور داشتند که تعدادشان اندک بود.

یکی از کارهای خوب واحد فرهنگی موسسه بود که با همراهی و تلاش موثر انجمنهای علمی کامپیوتر، برق و فاوا انجام پذیرفت و کیفیت قابل قبولی داشت. از نکات خوب در انجمنهای علمی حضور دانشجویان ممتاز درسی و اخلاقی است که علاوه بر تلاش در بعد علمی، تلاش در بعد صنفی را ترک نکرده و زحمات زیادی را متحمل شده اند.

یکی از نکاتی که به نظر می رسد جزو نقاط ضعف برگزاری مراسم فارغ التحصیلی نه در جشن دیروز که شاید در تمام جشن های فارغ التحصیلی دانشگاههای ایران باشد نوع پوشش دانش آموختگان است که وارداتی بوده و سنخیتی با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما ندارد و به نظر می رسد بایستی در این خصوص تدبیر شایسته ای انجام شود.

شایسته است از حضور ریاست محترم موسسه، سایر مسئولین و اساتید گرانقدری که در مراسم حضور یافتند نیز تقدیر نمایم.

/ 4 نظر / 18 بازدید
فارغ اتحصیل

سلام لباسی که دیگر دانشجویان در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه ها می پوشند پوشش وارداتی نیست بلکه این لباس از کشور خودمان ایران صادر شده است و باز به خودمان برگردانده شده است . نمونه دیگر از ارزشهای ایرانی که خود ما آن را نمی شناسیم ردای فارغ التحصیلی است. وقتی دانشجو در دانشگاههای خارج می خواهد مدرک دکترای خود را بگیرد، یک لباس بلند مشکی به تن او می کنند و یک کلاه چهارگوش که از یک گوشه آن یک منگوله آویزان است بر سر او می گذارند و بعد او لوح فارغ التحصیلی را می خواند. هنگامی که از ما سوال می شود که این لباس و کلاه چیست؟ چه پاسخی میدهیم؟! هنگامی که از یک اروپایی یا ژاپنی و یا حتی آمریکایی سوال شود این لباس چیست که شما تن فارغ التحصیلانتان می کنید می گویند ما به احترام «آوی سنت» (ابن سینا) پدر علم جهان این لباس را به صورت نمادین می پوشیم. آن کلاه هم نشانه همان دستار است (کمی فانتزی شده) و منگوله آن نمادی از گوشه دستار خراسانی که ما ایرانی ها در قدیم از گوشه دستار آویزان می کردیم و به دوش می انداختیم. در اروپا و آمریکا علامت یک آدم برجسته و دانش آموخته را لباس و کلاه ابن سینا می گذارند، ولی ما خودمان

یک دانشجو

ای بابا فکر می کردیم فارغ التحصیل بشیم همه ملت منتظر ماهستند فاغ هم شدیم .......

استاد سلام من از دانشجوهای قدیمی هستم دیگه از گروه khorasan_seبرای من میل نمی یا?آخه چرا

محموداسدپور

باعرض سلام وآرزوی موفقیت برای حضرت عالی بسیار حوشحال شدم که بصورت اتفاقی با وب لاگ شما دسترسی پیداکردم ازاینکه دوره دکترا رامیگذرانید بسیارخوشحال شدم به امیددیدار ارادتمند اسدپور