به اندازه کافی قوی باش

به اندازه کافی قوی باش تا چالشهای زندگی را بپذیری

Be Strong enough to accept the challenges of life ...

این متن پیامکی است که یکی از دوستان خوبم برای من ارسال کرده است. این جمله در دنیای امروزی بسیار ضروری است و هر فرد، شرکت یا کشوری بایستی به آن توجه داشته باشد.

هفته گذشته یکی از دانشجویان می گفت ما خیلی درس می خوانیم ولی اساتید توقع یک دانشجوی دانشگاه سراسری در یک شهرستان خراسان رضوی را نباید از ما داشته باشند! اتفاقا دیروز رایانامه ای (email) به دستم رسید که کودکی بدون داشتن 2 پا و یک دست در آب شنا می کرد که اگر قرار بود اینگونه فکر کند بایستی هیچ فعالیتی نمی کرد.

امید به اینکه همه ما اعتماد به نفس کافی داشته باشیم و سقف تواناییهای خود را محدود نکنیم.

ما بایستی انتظار روزهای سخت را داشته باشیم و خود را برای آن مهیا کنیم نه اینکه انتظار داشته باشیم دیگران ما را آنچنان که هستیم بپذیرند.

/ 3 نظر / 15 بازدید
دانشجو

استاد سلام جمله قشنگی و با معنا نوشتین.می خواستم بعد از خانواده یکی از جاهایی که تو رشد و پرورش شخصیت ها خیلی تاثیر می زاده مدرسه است متاسفانه تا زمانی که ما مدرسه می رفتیم فقط اموزش بود از پرورش خبری نبود امیدوارم نسل بعداز ما انی مشکل نداشته باشن موفق باشید

ظریف

مشکلات و دست اندازها توی زندگی همه ی انسان ها وجود داره . نحوه ی برخورد با مشکلات هم به دید انسان بستگی داره . یکی از به وجود آمدن مشکلات هراس داره و ازشون فرار می کنه ولی یکی دیگه با بصیرت و آگاهی به دل مشکلات می زنه تا اونا رو زودتر از بین ببره .

سلام فقط خواستم به این دانشجوی عزیز بگم من جانباز عزیزی را می شناسم که هر دو چشم و هر دو دست و یک پای خود را در جبهه های حق علیه باطل از دست داده اما با این کاستی ها مدرک فوق لیسانس مهندسی خود را در یکی از دانشگاه های دولتی با رتبه ممتاز به پایان رسانده و الان موسس و مدیرعامل یک شرکت موفق و معتبر می باشد. پس درست رو بخون و بهونه هم نیار وگرنه بعدا مثل من پشیمون میشی. استاد اگه قابل دونستید که نظر مرا هم در وبلاگتون بگذارید فقط اسم و فامیل مرا حذف کنید.