مسابقه

یکی از دوستان چند سالی است که برای قبول شدن در مقطع تحصیلی بالاتر تلاش می کند و هنوز موفق نشده است و این عدم موفقیت باعث آزردگی وی شده است.

ما در زندگی همواره در حال مسابقه هستیم و دوست داریم پیشرفت کنیم و سری توی سرها در بیاوریم. اما در این بین، آنچه مهم است موضوع مسابقه است. خیلی از ما در کسب ثروت و شهرت و تجملات مسابقه می دهیم. بعضی در علم اندوزی و انسان دوستی، بعضی چشم و هم چشمی در زندگیشان بیداد می کند و بعضی فخرفروشی.

اما آنچنان که سهراب سپهری گفته چشمها را باید شست جور دیگر باید دید. به آن کوکانی نگاه کنیم که چه معصومانه در آرامش بازی می کنند. به مردمی بیندیشیم که در کسب رضایت اطرافیان و آزار نرساندن به آنها تلاش دارند و در نشاندن لبخندی بر روی صورت یک بیمار یا کودک یا کهنسال مسابقه می دهند. به کسانی بنگریم که در رشد تواناییهای شخصی خود برای خدمت به بشر و محتاج نبودن به غیر تلاش می کنند و در نهایت آنچه برایشان مهم است انجام وظیفه است و نتیجه را به خدا می سپارند و بر او توکل می کنند.

اما بالاتر از همه و آنچه مهمترین است کسب رضایت خداوند است و شهدا برندگان واقعی این مسابقه اند. یاد و خاطره شهید چمران گرامی باد.

/ 5 نظر / 15 بازدید
فاطمه جمالی ازغندی

چشمها را باید شست جور دیگر باید دید به مردمی بیندیشیم که در کسب رضایت اطرافیان و آزار نرساندن به آنها تلاش دارند و در نشاندن لبخندی بر روی صورت .............. چرا فرصت وزمان یک دانشجو برای بعضی از اساتید ارزش نداره؟

فاطمه جمالی ازغندی

از یکی از اساتیدشنیدم قبولی در مقطع دکتری(کامپیوتر) دردانشگاه.........فقط با بند(پ) میسر است , استاد من مطمئن بود که قبول بوده اما........ استاد دیگری رو میشناسم که دکترا قبول شده ویک نسبت فامیلی نزدیک بایکی از اساتید (بنام) دانشگاه موردنظر دارد.. نظر شما؟

اااااااااین !! آقای صادقی زاده هنوز قبول نشدند!! حق دارند دلآزرده باشند!! همه بچه های همه دانشگاه ها میدونند ایشون چه خون دلی واسه تحصیل خوردند. استاد صحت بخش محترم چطور؟... امیدوارم که خبر قبولی این دسته از افراد با اخلاق و با سواد رو بشنوییم. دانشجوهای قدیم ایشون خوشحال میشند اگر خبر قبولی ایشون رو در مقاطع بالاتر بشنوییم.

زهرا اسلامي

استاد لطف كنيد اين قالب وبلاگتونم عوض كنيد.اين صدبار.

ساناز حسینیان نژاد

با سلام چه جوری آدم می تونه در موفق نشدن هاش مصلحت خدا رو در نظر بگیره... فکر می کنم ایمان خیلی قوی می خواد