من زنده ام

کتاب بسیار خواندنی و واقعی از دوره اسارت سرکار خانم معصومه آباد در زندانهای رژیم بعث عراق از مهر 1359 تا بهمن 1362 به مدت 40 ماه با نام "من زنده ام" که همراه عکسها و مستندات آن 638 صفحه دارد. خواندن این کتاب برای آشنایی با بخش کوچکی از رشادت ها و ایثار جوانان این مملکت در حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و ددمنشی رژیم صدام، به همه عزیزان توصیه می شود.

مقام معظم رهبری دام ظله العالی در تقریظی بر این کتاب نوشته اند:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم
کتاب را با احساس دوگانه‌ی اندوه و افتخار و گاه از پشت پرده‌ی اشک، خواندم و بر آن صبر و همت و پاکی و صفا، و بر این هنرمندی در مجسّم کردن زیبائیها و زشتیها و رنجها و شادیها آفرین گفتم. گنجینه‌ی یادها و خاطره‌های مجاهدان و آزادگان، ذخیره‌ی عظیم و ارزشمندی است که تاریخ را پربار و درسها و آموختنی‌ها را پرشمار میکند. خدمت بزرگی است آنها را از ذهنها و حافظه‌ها بیرون کشیدن و به قلم و هنر و نمایش سپردن.
این نیز از نوشته‌هائی است که ترجمه‌اش لازم است. به چهار بانوی قهرمان این کتاب بویژه نویسنده و راوی هنرمند آن سلام میفرستم. ۹۲/۷/۵»

 

کتاب «من زنده‌ام» خاطرات دوران چهار ساله‌ی اسارت خانم معصومه آباد در زندان‌های رژیم بعث صدام است. روایت کتاب از دوران کودکی نویسنده آغاز و با بیان بخش‌های مهمی از نوجوانی وی ادامه پیدا می‌کند. کتاب، با بیان نقش و تأثیر انقلاب اسلامی بر زندگی و شخصیت خانم آباد به دوره‌ی دفاع مقدس، اسارت و آزادی او و سه بانوی آزاده‌ی دیگر، به پایان می‌رسد. این کتاب را «انتشارات بروج» منتشر کرده است.

/ 0 نظر / 46 بازدید