اولویت چیست؟

در شرایطی قرار دارم که برای موفقیتهای بزرگتر نیاز به ادامه تحصیل در مقطع دکتری وجود دارد که البته بخشی از آن هم بابت تامین و استمرار امنیت شغلی می باشد. با این دیدگاه اولویت را بایستی به کارهای شخصی ام بدهم و تا جاییکه می شود امور دیگر را درحد رفع تکلیف انجام دهم.

از طرفی در این سالیانی که در مراکز مختلف، فعالیت شغلی داشته ام، همیشه ایده ها و بهبودهایی وجود داشته و دارد که شرایط کاری بهتری را در محیط فراهم آورد. بخصوص در دانشگاه که انسان نسبت به دانشجویان تعهد بیشتری را احساس می کند، تا دانشجو در دورانی که در دانشگاه حضور دارد رشد علمی مناسبی داشته باشد و دچار سرخوردگی و نارضایتی نشود.

بعضی روش اول را انتخاب کرده اند ولی من تا کنون نتوانسته ام روش اول را ترجیح دهم. بعضی هم می گویند چاره ای نیست باید هر دو را رعایت کنی. اما فرصت و توان محدود است و زندگی فقط پیشرفت علمی و فردی و یا کار نیست.

امید که بتوان با توکل بر خدا و مدیریت مناسب بر زمان و تقویت اراده راه صحیح را پیمود که در آن اشتباه و پشیمانی نباشد.

/ 5 نظر / 9 بازدید
بابک کیوان

سلام استاد وقتتون بخیر واقعاَ دوراهی گیج کنده ایه. اما اگه من جای شما بودم حتماَ ادامه تحصیل می دادم موفق باشید

سلام شروع کن عزیزم من هم میخواهم شروع کنم پس با هم شروع میکنیم الهی به امید تو [گل]

امين آقاخاني

سلام و عرض ادب استاد هر وقت كه وبلاگتونو ميخونم حتما يك چيز جديد ياد ميگيرم مرسي

به نظر من وقتی انسانی مسئولیتی را قبول می کند باید وظیفه اش را باید درست انجام دهد. اگر وقت کم دارید بهتر است که کلاسهاتون رو کمتر کنید..ولی در بین استادهایی که تا حالا داشتم کسی رو به دلسوزی شما ندیدم.

رعنا اردکانیان

به نظر من شخصیتی که انسان بر اساس روابط اجتماعی مناسب خودش با دیگران به صورت تدریجی اما عالی می سازه بهتر از مدرک های رنگی دانشگاهی است . اونم با پارتی بازی های کنونی که هر مریخی دکترا میگیره. والا دکتراش که بعضی ها باشن گلی به سر دانشجو هاشون نزدن... الان ارزش استاد های فوق لیسانس از دکتر هایی مثل اونا خیلی خیلی بالاتره