مردان و زنان بهشتی

«خیلی از مردها هستند که زن‌هایشان؛ آنها را اهل بهشت می‌کنند و یا زن‌هایی هستند که مردهایشان آنها را اهل بهشت می‌کنند.» این قسمتی از بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در مراسم عقد یک زوج بوده است.

منبع خبر: http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=111901

شاید ما خیلی چیزهای خوب را یاد داشته باشیم و یا بخواهیم به آن عمل کنیم ولی وقتی آن را از فردی دیگر می شنویم مخصوصا کسی که مورد اعتماد ماست و در مسیر رشد و کمال به سوی خداوند است آن را به ما گوشزد می کند اثربخش تر است و ما را مصصم تر می کند.

چه خوب است که زوجهای امروزه خصوصا قبل از ازدواج، به این نکات معنوی بیشتر توجه نمایند و صبغه و رنگ الهی زندگی مشترک را بیشتر از تجملات غیر ضروری و افتخارات مادی اهمیت دهند و در انتخاب همسر بر آن تاکید کنند.

جای بسی تاسف است که زندگیهای عاشقانه و معنوی بسیاری از شهدا و جانبازان و حتی مردم دیگر کمتر مورد مطالعه و تکثیر قرار می گیرد. امید که هر جوانی کوتاهی دیگران را بهانه قرار ندهد و خودش به دنبال یافتن و ساختن زندگی الهی با شریکی خوب باشد.

/ 3 نظر / 19 بازدید

موضوع مطالبتونو بر چه اساسی انتخاب می کنین؟ مثلا دلیل خاصی برای نوشتن این قسمت داشتین؟

سمیه

سلام استاد ماه رمضان تون مبارک باشه مطلب قشنگ و به جایی گذاشتین.اما من فکر می کنم یکی از دلایلی که باعث شده ازدواج های امروزی ناموفق و مثل حباب روی آب باشند.نه تنها کم آگاهی و بی اطلاعاتی باشه بلکه ترویج غلط این نوع ازدواج ها در رسانه (سینما تلویزیون مجله ها و....باشد( اگر دقت کنیم می بینیم که امروز ازدواج تو سینما بیشتر اینطوری تبلیغ میشه که اگر از کسی فقط یکی نگاه یک نگاه خوشت امد برو باهاش ازدواج کن حتی تحقیقات هم نیم خواد . مثل فیلم پسرتهرونی من نمی دونم مسئولان کی می خوان به خودشان شاید روزی که دیگه هیچ ازدواج موفقی نداشته باشیم باز خوبه سریال فاصله ها حداقل متفاوت بابقیه بود استاد راستی مارا هم از دعای خیرتون فراموش نکنید من نمی

ساناز حسینیان نژاد

با سلام و تشکر از شما . که علاوه بر موضوعات درسی برای این موضوعات بچه ها هم وقت می ذارین. من فکر میکنم بیشتر از خود جوون ها مشکل از خانواده هاست. چون دو تا جوون که حاضرن هرجور شده فقط برن سر خونه زندگیشون ولی خانواده ها به خاطر آبرو!! معتقدن که ساده نمیشه....