مباهله

یکی از اتفاقات مهم در زمان رسول بزرگوار اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، مباهله بود. امروز سالروز مباهله است.

مباهله عملی بود که بین پنجتن آل عبا علیهم السلام از یک طرف و مسیحیان مدینه از طرف دیگر روی داد و قرار شد که هر دو طرف با بهترین نفراتشان به محل مباهله بیایند و از خداوند تقاضا کنند هر طرف که حق با وی نیست را خداوند نابود گرداند (نقل به مضمون).

پس از حضور در محل تعیین شده، مسیحیان که پیامبر اکرم را به همراه حضرت علی، حضرت زهرا، امام حسن و امام حسین علیهم السلام مشاهده کردند از انجام این عمل انصراف دادند و این روز در تاریخ مسلمین ثبت شد.

سال 1379 هجری شمسی که به مدینه رفته بودم همراه با کاروان دانشجویان به مسجد مباهله که در همان محل که هم اکنون در داخل شهر واقع شده است رفتیم.

/ 4 نظر / 10 بازدید
مینو

فراخوان مسابقه وبلاگ نویسی نشریۀ مینو نشریۀ مینو در نظر دارد برای ارتباط و تعامل بیشتر با جامعۀ وبلاگ نویسی، مسابقۀ انتخاب برترین وبلاگ نویسان را برگزار کند. در این رقابت به وبلاگ نویسان در رشته های مختلف وبلاگ نویسی جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد. علاقه مندان برای شرکت در این رقابت می توانند مطالب خود را حداکثر در سه نوشته از وبلاگ خود و در در رشته های زیر ارسال کنند: 1- سینما، تلویزیون 2- موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی 3- ورزش 4- ادبیات 5- سفرنامه نویسی و گردشگری 6- تاریخ 7- مطالب علمی و فن آوری 8- مطالب مربوط به مسائل اجتماعی به آدرس نشریه مینو: خیابان جمهوری، بین اسکندری و باستان، کوچه نفر پلاک 33 طبقه 1 از طریق پست ارسال کنند و یا از طریق فکس به شمارۀ 70-66565269 و یا اینکه از طریق ایمیل به آدرس: Sun_tisfoon@yahoo.com Narges.kharghani@gmail.com ایمیل کنند.

محمد حسن براتی

با سلام و عرض خسته نباشید از اینکه یکی دیگر از ایده ها و تلاشهای شما (شرکت مبین پژوهان) در جهت کمک به اعتلای میهن به ثبت رسید، خورسند شدم. امید که به یاری خداوند در این راه موفق باشید. تلاش و پشتکار شما می تواند نمونه و راهنمای خوبی برای دانشجویان باشد که در کنار تدریس علم در سایر زمینه همواره فعالید. موفق و پایدار باشید.

بهمن

دوست عزیز. مباهلع و نفرین دیگران خیلی نقطه روشنی به نظر نمی رسه و به جز در سطح پیامبر برای دیگران پسندیده نیست! تاکید این موضوع تو عصر و زمونه فعلی نه به نفع جامعه است نه به نفع نونهالان جامعه مون. کاش سالروزی که پیامبر به عیادت کسی رفتن که رو سرشون خار و خاشاک می ریخت رو توی تاریخ ثبت می کردند

کاظمی

مباهله نشان میدهد در مواردی که اسلام با استدلال درست حجت را بر طرف مقابل تمام می کند و او نمی پذیرد راهی غیر از جنگ و خون ریزی با طرف مقابل نیز دارد.