محرم و عاشورا

هرسال در ایام ماه رمضان و ماه محرم فرصت بیشتری فراهم می شود تا انسان از کارهای روزمره فاصله بگیرد و رابطه خود با خداوند را بازنگری کند و در جبران کوتاهیها و اشتباهاتش بیاندیشد و تصمیمات جدی بگیرد.

خداوند بندگانش را دعوت می کند تا زنگار از دل بشویند و عهدی را که بر دوش دارند را تجدید کنند.

در زمان دانشجویی که در مشهد بودم در این ایام، عمدتا از جلسات مسجد محله و یا جلسات خانگی بهره می گرفتم و بعضی مواقع در جلسات هیات رزمندگان اسلام که در مهدیه چهارراه شهدا برگزار می شد شرکت می کردم. فکر می کنم سالهای 1370 و 71 بود که برگزاری نماز ظهر عاشورا در خیابانهای منتهی به حرم مطهر رضوی احیا شد و یادم است که عاشورای 1372 نماز ظهر عاشورا را در محل چهارراه شهدا خواندیم و بعد از نماز رفتیم حرم و بعد رفتیم خانه. بعد از ظهر بود که شنیدیم در داخل حرم بمبگذاری شده و تعدادی از زائرین حرم به شهادت رسیده بودند. شام غریبان آن سال چه شور و غوغایی داشت.

در دوران دانشجویی که در تهران بودم در جلسات متعدد مثل مسجد ارگ یا مسجد دانشگاه و یا هیات های مذهبی دانشجویان مشهدی در تهران و هیاتهای جنوب تهران شرکت می کردیم.

در سالهای اخیر هم از جلسات هیات رزمندگان که در محل نمایشگاه بین المللی مشهد خیمه زده اند و یا جلسات موسسه موعود و مساجد استفاده می کنیم.

خداوند شرکت در این جلسات را مایه افزایش آگاهی دینی ما و راه زندگی صحیح در دنیا و سعادت زندگی آخرت را نصیب و روزی ما قرار دهد و توفیق عمل به دانسته ها را عنایت فرماید.

/ 6 نظر / 17 بازدید
رهگذر

پرسیدم از هلال چرا قامتت خم است؟ آهی کشید و گفت: ماه محرم است. گفتم که چیست محرم؟ به ناله گفت: ماه عزای اشرف اولاد آدم است!

رضا

التماس دعا

یه بنده خدا

حقیقت را در زنجیر یافتم..حقیقت را پاره پاره بر خاک یافتم...حقیقت را بر سر نیزه یافتم...و ما از این حقیقت مجسم با نام حسین چه می دانیم..حسین حقیقتی فراتر از عاشوراست..از کربلاست...حسین را محصور به ایام کردند....چگونه است که در روزهایمان جایی ندارد و فقط خاطره ای برخاک افتاده است...چه اندوهی لابلای افکارم می پیچد....آوای حسین آوای بی آبی نبود.....آوای رود بود...ترنم باران بود...حقیقتی جاری بر فرات زمان بودواست....و..و...و..................

علي

يا حسين

همون بنده خدا

با علم و بصیرت به انتظار مهدی (عج) بایستیم , که حسین (ع) را منتظرانش کشتند....!!!!

همون بنده خدا

بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری.......