آنچه که شما تولید می کنید، دیگران مصرف خواهند کرد

دیروز در کلاس درس مهندسی نرم افزار 1 در موسسه آموزش عالی سجاد در خصوص اصول محوری مهندسی نرم افزار صحبت می کردم که رسیدم به این مطلب " آنچه که شما تولید می کنید، دیگران مصرف خواهند کرد"

خواستم توضیح بدهم که یاد داستانی افتادم که با ذکر آن نیازی به توضیح اضافه نبود. این هم داستان مورد نظر:

یک نجار پیر برای بازنشستگی آماده می شد، و او در باره طرح خود برای ترک کار و گذراندن زمان فراغت بیشتر با همسرش با رئیسش صحبت کرد. او چک دریافت حقوق خود را از دست می داد، ولی به بازنشستگی هم احتیاج داشت. آنها می توانستند با این مشکل کنار بیایند.

صاحب کار برای از دست دادن چنین کارگر خوبی بسیار متاسف شد و از نجار خواست تا فقط یک خانه دیگر به سلیقه خود بسازد.نجار موافقت کرد، اما کاملا مشخص بود که قلب او با کارش نبود. او تمام مهارت خود را در این کار بکار نبست و از وسایل نامرغوب استفاده کرد. این یک برای پایان دادن به یک دوره زندگی شغلی بسیار تاسف آور  بود.

وقتی نجار کار خود را تمام کرد، صاحب کار برای بازرسی خانه آمد. او کلید درب جلوئی را به نجار داد و گفت: این خانه توست، این خانه هدیه من به توست.

نجار شُکه شد! چقدر خجالت آور! او فقط اگر می دانست که خانه خود را می سازد، آن را حتما بسیار متفاوت از این می ساخت.

/ 2 نظر / 8 بازدید
رعنا اردکانیان

به بیانی از هر دستی بدهی از همان دست پس می گیری خیلی داستان زیبایی بود و من تا. تاروپود این داستان را درک کردم[گل]

بی نشان

وبلاگ خوبی هست داستانهای جالبی دارید وقتی تاریخ خاطرات تون رو می خونم می بینم یا اون زمان من هنوز به دنیا نیومده بودم یا دبستان بودم به هر حال جالب موفق باشید