خدا را از یاد نبریم

با توسعه زندگی شهری و به عبارت دیگر شهرنشینی، شاهد آن هستیم که بسیاری از خدمات در قالبی سازماندهی شده به انسانها ارائه می گردد. به عنوان مثال آب آشامیدنی، برق، گاز و سایر انرژیها در دسترس ما قرار دارد به نحویکه نمی دانیم در روستاها و یا در دهه های قبل با چه زحمت و هزینه ای بایستی از این الطاف بی کران الهی استفاده می شده است.

این روزها و سالها که بارش نزولات آسمانی کاهش چشمگیری داشته است باز هم چون در زندگی روزمره ما تاثیر قابل توجهی نداشته، قدر آنها را نمی دانیم و حتی نگران هم نشده ایم و مخصوصا در این روزها در میان جمع های خودمانی و یا جامعه نیز توجه جدی به این مساله نشده است و دعا و نماز برای طلب باران، آموزشهای فرهنگ صحیح مصرف، تبلیغات موثر و ... نیز یا نیست و یا قابل توجه نیست.

آن قدر در زندگی عادت کرده ایم که همه چیز را به ریال تبدیل کنیم و بر اساس آن ارزش دهیم که دولت نیز در تایید آن چاره ای اساسی جز هدفمندسازی یارانه ها نیاندیشیده است. حیف باشد که ما با ادعایی که از فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی مان داریم در عمل پایبندی منطقی به آداب و سنن خود نداریم و حرمتهایی را که قدیمی تر ها برای نعمات الهی قایل بودند را رعایت نمی کنیم.

خداوندا ما را قدردان رحمت بی منتهای خود قرار بده، شکری زبانی و عملی

/ 2 نظر / 15 بازدید
مهدی

سلام آقا مهدی چه حال چه خبر همونجوری موندی ها ماشاالله مثل سال 77 که باهم رو پروژه تقطیع بافت کار می کردیم. تو فیس بوک نمیبینمت. بابا یه فیلتر شکن بگیر بیا همه هستن. به امام رضا هم سلام برسون از قول ما... التماس دعا

آقایی

همونجوری موندی ها!!! خوب دانشجو آزاری این محسنات هم داره !! نه استاد جون !!