از کوزه همان برون تراود که در اوست

من مدرس هستم. اندک آموخته ای دارم که سعی می کنم آن را به دانشجویانم منتقل کنم. تا جاییکه توان دارم و یاد گرفته ام سعی می کنم کیفیت کارم را بالا ببرم و هر ترم که می گذرد اشکالات و کاستیهای کارم را شناسایی و کم کنم.

از خداوند هم طلب می کنم که مدیون هیچ یک از دانشجویان و دانشگاههایی که در آنها تدریس می کنم نباشم. هر چند می دانم آنجا که کارم نقص پیدا می کند جایی است که نه برای رضای خداوند سبحان که برای نشان دادن خودم کاری کرده ام و فریب شیطان را خورده ام.

اما در مقابل، دانشجویانی دارم که پاک و صمیمی و جویای علم و دانش هستند و هر یک با شکایت ها، تقدیرها، درس خواندن ها و شیطنتهای خود، زندگی را برایم از یکنواختی خارج می کنند. دورانی می آیند، می مانند و می روند و باز من می مانم با خاطرات آنها و دانشجویان جدیدی که جای قبلی ها را پر می کنند.

عده ای از آنها با صداقت از خوبیهای کارم تعریف می کنند و عده ای دیگر هم با صداقت از مشکلات کارم می گویند و کاستی هایم را به رخم می کشند، این دو دسته را می پسندم حتی اگر در آنها کسی باشد که دعا کند به موفقیت دست نیابم و یا آرزوی پرپر شدن بچه هایم را می کند که دارم دانشجوها را به زعم وی پرپر می کنم. اما آنچه را نمی پسندم و ناراحتم می کند عده ای هستند که تعریف و تمجیدشان بیش از واقعیت و در پس آن انتظار مساعدت بی مورد دارند.

/ 6 نظر / 14 بازدید

خسته نباشید انشااله خدا همه مارو به راه راست هدایت کنه!!!!!

دانشجو گمنام امام زمان!!

شما یه فرق کوچولو با همکارای همون ور میزی تون دارین.. اینکه خواب وجدانتون زیاد عمیق نیست ..[شوخی]

استاااااااااااااااااااااااااااااد خدا نکنه انشاالله بچه هاتون خدا10000سال براتون نگه داره

هیچ وقت تو وجودتان اونچه که در ظاهر نشون میدید ندیدم!! اونقدر احساسی برخورد میکنید که یادتون میره درست و به انصاف قضاوت کنید..... و یا شاید برای اینکه خودتون رو بهتر نشون بدید.. اینگونه عمل میکنید! بعضی ها رو اونقدر بالا و بالا !!! میبرید.... و گاه انچنان برسر بی گناهی میکوبید که... شاید هم قصد اینه: که خود رو به ندونستن ها میزنید . . . قضاوت نکنید تا قضاوت نشوید یکی را بالا یکی رو پائین نیارید. توانایی ها و استعدادها و امکانات زندگی و فرهنگ های دانشجوهایتان متفاوته! و باید هم متفاوت باشه! به جای اینکه سعی کنید این تفاوت ها را شناسایی و در رفتارتان بروز دهید. یکی رو به اوج و یکی رو خار زمین کنید. سعی کنید در مرحله اول مانند سایر اساتید به هر دانشجوها نگاهی یکسان داشته. از اونجایی که خیلی دوست دارید خوبها رو به رخ بدها بکشید. تا همه یه جور که شما دوست دارید بشن. بخواین: نسبت به خودشون بهترین باشند. نه دیگران!جناب استاد.

خدامراد

از کوزه همان برون تراود که در اوست کوزه هم کوزه های قدیمی! این حرف مال زمانیه که کوزه بوده! یکرنگی.. نه مال این زمونه هزار رنگ. شناخت آدمها خیلی خیلی سخته! همین ها زندگی ها رو پیچیده کرده! و این پیچیدگی ادم ها رو از نفس انداخته.

دانشجویی که روزی امید دارد راهتان را ادامه دهد

بنده که با شما دیگر درسی ندارم بنابراین چاپلوسی و انتظار مساعدت برای بنده منتفی است راستش اگه از من در مورد شما سوال کنن اولین چیزی که در موردتون خواهم گفت اینه که خیلی آقایید و واقعا هم خیلی آقایید اگه از من سوال کنن بهترین استادام کیا بودم، بدون شک یکی از بهترین ها شما هستید امیدوارم خودتان و فرزندان گلتان و همراه زندگیتان در سلامت کامل زندگیتان را در سایه الطاف الهی سپری کنید و دعا می کنم که خداوند متعال همواره حافظ شما و خانوادتان باشد و شما را در راه نیکی که در پیش گرفته اید یاری رسان باشد ارادتمند شما دانشجویی که روزی امید دارد راهتان را ادامه دهد